Internetový portál Na mateřské v Brně
Připravujete se na mateřskou dovolenou nebo už jste na mateřské
a hledáte dětské koutky, obchody, bazary, školky, hlídání dětí atd?
Spoustu odkazů na toto téma najdete právě zde.

Aktuální informace

Tip: LETNÍ INTENZIVNÍ KURZY PLAVÁNÍ S PLAVÁČKY – 8.-12.7. a 12.-16.8.2019

Léto bez vody si nikdo z nás snad ani neumí představit! Vysoké teploty a krásné počasí nás k vodě přímo táhne. Spojit příjemnou věc s užitečným je ideální řešení. Připravili jsme nabídku letních intenzivních kurzů plavání pro kojence, batolata a děti předškolního věku. Jedná se o výjimečné týdenní kurzy plavání, které navštěvujete každý den a díky tomu mají velký efekt a děti se během krátké doby velmi zdokonalí v plaveckých dovednostech. Kurzy jsou vhodné jak pro miminka od 6 měsíců tak pro děti bez rodičů.
Cena kurzu 1300,- Kč. Rezervace místa na kurz na info(zavináč)plavacci.com, tel.733 195 054, www.plavacci.com

Odkaz: www.plavacci.com

Vloženo: 16. února 2019

Tip: ZÁPIS DO KURZŮ PLAVÁNÍ PLAVÁNÍ PRO DĚTI OD 6 MĚSÍCŮ DO 12 LET - každý pátý týden

Plavecký klub Plaváčci s.r.o Brno vás zve na zápis do kurzů plavání každý pátý týden. Najdete u nás jak skupinky pro miminka, tak i pro děti od 3 let bez rodičů, tak skupinky pro tatínky v pozdní odpolední hodině či sobotní plavání. Rezervace na tel.733 195 054.

Odkaz: www.plavacci.com

Vloženo: 15. května 2018

Tip: Otevřená rodičovská skupina pro rodiče hyperaktivních a neklidných dětí

Středa 16:00-18:30 v níže uvedených termínech. Otevřená rodičovská skupina pro rodiče hyperaktivních a neklidných dětí je otevřené setkání rodičů, kde mohou na konkrétní téma sdílet své zkušenosti, dozvědět se nové informace a načerpat inspiraci od sebe navzájem i přítomného odborníka, který setkání vede. Témata setkání jsou vždy z oblasti ADHD a neklidu v různých souvislostech. Skupina poskytuje podpůrné a bezpečné prostředí pro sdílení rozličných výchovných situací. Setkání vede Mgr. Tatiana Jopková. Kapacita každého setkání je 10 rodičů, je nutné se předem přihlásit. NENÍ NUTNÉ ABSOLVOVAT VŠECHNA SETKÁNÍ.
27. 2. 2019 Jak se domluvit s neklidným dítětem?
20. 3. 2019 Potřeby neklidných dětí v různých vývojových obdobích
17. 4. 2019 Přidružené potíže u ADHD a jak na ně?
22. 5. 2019 Jak poskytovat dítěti zpětnou vazbu k jeho chování?
12. 6. 2019 Praktické pomůcky pro péči o neklidné dítě
Cena 240 Kč.

Odkaz: www.neklidne-deti.cz.uvirt73.active24.cz/otevrena-rodicovska-skupina/

Vloženo: 27. ledna 2019

Kde se bruslí v sezóně 2018/2019

Bruslí se na Kluzišti Vodova , Za Lužánkami, na Kraví hoře, v Ice Aréně v Olympii, nově na kluzišti na Moravském náměstí (u Jošta), na Kraví hoře. Občas jsou volné termíny pro veřejnost i v některé z hokejových hal :
v Hokejové hale dětí a mládeže na ulici Střední nebo v hale Rondo (DRFG aréně) na Křídlovické ulici .
Odkazy na internetové stránky kluzišť naleznete na mých stránkách v rubrice Kam za zábavou-Kluziště (odkaz je přímo pod tímto textem). Tam naleznete otevírací dobu a vstupné.

Odkaz: www.namaterskevbrne.cz/index.php?sekce=pk&id=31

Vloženo: 19. listopadu 2011

Výstava Princezny a hrdinové v Letohrádku Mitrovských v Brně - 23.2. - 28.4.2019

Letohrádek Mitrovských, Veletržní 19, Brno. 23.2.- 28.4. 2019, denně kromě pondělí 10 – 16 h. Na šedivé počasí přelomu zimy a jara si Letohrádek Mitrovských v Brně připravil barevnou a hravou výstavu PRINCEZNY A HRDINOVÉ. Návštěvníky čeká 50 legendárních kostýmů princezen, princů i padouchů z nejznámějších českých filmových pohádek z Barrandova. Dozvíte se zajímavosti a perličky z natáčení, ale také informace o leckdy pohnutých osudech hlavních představitelů. Pro děti je připraveno hravé Ladovské peklo s váhou hříšníků, ale také mluvící zrcadlo a jiná interaktivní zábava. Na výstavu byly vybrány ty nejznámější pohádky druhé poloviny 20. století – od v kinech nejnavštěvovanější pohádky všech dob Pyšné princezny, přes nezapomenutelné Hrátky s čertem, veršovanou Princeznu se zlatou hvězdou, hudební Šíleně smutnou princeznu, ikonické tituly Honza málem králem, Jak se budí princezny, Princ a Večernice, po divácky nejoblíbenější pohádku S čerty nejsou žerty, nebo na výstavě nejmladší pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Návštěvníci si prohlédnou 50 kostýmů princezen, hrdinů i padouchů, některé již z kategorie českého kulturního bohatství – namátkou těchto pohádkových postav: Krasomila, Dišperanda, Káča, Solfernus, Lada, Kazisvět, Helena s Václavem, Růženka, Slunečník, Větrník, Měsíčník, Angelína, Dorota Máchalová, Lucifer, Jasněnka, čarodějnice Černava a mnohé další. Originální barrandovské pohádkové kostýmy poprvé v Brně!

Odkaz: www.letohradekbrno.cz

Vloženo: 13. února 2019

Výstava Moravská vesnička a mechanický betlém - celoročně

Výstavu naleznete v Brně na Kapucínském náměstí 5, cca 5 minut od hlavního nádraží. Vstup k Moravské vesničce je uličkou pod kostelem, která slouží stejně jako vstup ke kryptě. Otevřeno celoročně PO - NE od 9:00 - 18:00 hod. Moravská vesnička vznikla původně jako hračka pro autorova syna v roce 1983 a neustále se dohotovuje. Jako první díl, byl vyroben vodní mlýn do kterého se časem osadily pohyblivé postavičky. Vesnička znázorňuje život na vesnici v 19. století. V současnosti se nachází v přízemí a v prvním patře na ploše 120 m2. Betlém byl vytvořen zcela odlišně od vesničky. Je jako velké pískovcové pohoří, kde křížem krážem prochází poutníci směrem k samotnému betlému. Celková délka betléma je 9,5 m , šířka 1,8 m a výška 1,8 m. Celkový počet postaviček a zvířátek je prozatím 470 a z toho na pojezdech a točnách je 250 pohyblivých.

Odkaz: www.moravskavesnicka.com/

Vloženo: 22. prosince 2018

Hra Příběhy z kasemat na Špilberku

Skutečné příběhy špilberských kasemat jsou ještě děsivější než známé pověsti. Přesvědčíte se o tom v kasematech na nové speciální prohlídce s tabletem, na kterém běží aplikace „Příběhy z kasemat“. Kloubí se v ní hádanky a úkoly, videa a rozšířená realita. Uvidíte skrze ni i věci, které už v kasematech dávno nejsou, např. zaniklý přístavek v západním příkopu. Nebudete si pouze hrát, důležitý je i edukační rozměr novinky. Atraktivní zážitkovou formou poznáte reálné postavy z dějin kasemat. Po vyluštění úkolů se vám navíc odhalí různé informace a zajímavosti, ale také cesta dál. Nebojte, obtížnost šifer je nastavena tak, aby je zvládla široká veřejnost včetně těch, co s jejich luštěním nemají žádné zkušenosti.
• Hru si nejvíce užijí 2–4členné týmy. Může ji absolvovat i jednotlivec, avšak ochudí se o radost z týmové spolupráce a společného objevování. Maximální počet je pět účastníků v jednom týmu.
• Hra je určena pro dospělé hráče. Starší děti (12+) se nicméně mohou do hry dle uvážení rodičů zapojit.
• Tablety se půjčují na místě, hru není možné hrát na vlastním tabletu. K luštění se vám bude hodit i tužka a papír.
• Vstupenku je možné zakoupit online vždy na konkrétní datum a čas (nejdříve na následující den). Přímo na místě je možné koupit si vstupenku jen v případě, že je volný tablet k zapůjčení. Tuto skutečnost se však dozvíte až u pokladny.

Odkaz: www.spilberk.cz/pribehy-z-kasemat/

Vloženo: 22. července 2018

Za vysvědčení do Moravské galerie - 31.1. 2019

31.1.2019, 14-15.30. Místodržitelský palác, hlavní výstavní prostor a barokní sál, Moravské náměstí 1a, Brno. Jedničky nebo čtverky, pololetní vysvědčení je v kapse! To se musí oslavit. Lektorské oddělení si pro všechny děti školou povinné připravilo speciální galerijní vysvědčení, hostinu, výtvarné a ktivity a malý dárek. To vše inspirované dílem Josefa Šímy, přímo uprostřed výstavy věnované tomuto významnému modernímu malíři. Děti, zvládly jste to! Přijďte se odměnit.

Odkaz: www.moravska-galerie.cz

Vloženo: 01. ledna 2019

Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi Barevné dopoledne: Procházka v galerii - 31.1.

31.1., 10:00-11:30, Pražákův palác (herna), Husova 18, Brno. V lese nebo po městě se procházíte určitě často, ale pojďte se projít i do galerie a podívat se na obrazy, které na první pohled nemusí ukazovat to, co skrývají. Program s Gabrielou Imrezceovou pro děti 2−6 let s rodiči.Vstupné: 1 dítě 60 Kč / sourozenec 30 Kč

Odkaz: www.moravska-galerie.cz

Vloženo: 15. května 2016

Labodílny na téma Tajemství oceánu ve VIDA! - 2.2., 3.2.

VIDA! science centrum, Křížkovského 12, Brno. Užijte si pokusy, při kterých vám budou vstávat vlasy na hlavě! Přemýšleli jste někdy, proč slyšíte v mušli šumět moře? Nebo proč slaná voda víc nadnáší? A jaké ničící účinky může mít podmořský tlak? Pojďte s námi zkoumat, jakým způsobem mohou živočichové v hlubinách světélkovat nebo jak pevné jsou jejich vápnité schránky. Těšte se na velké množství zajímavých experimentů, díky kterým společně poodhalíme tajemství oceánů. Nakonec si vyrobíte svůj vlastní malý oceán v lahvi.
•příplatek ke vstupnému do VIDA: 50 Kč/skupina (1–4 os.)
•předpokládané začátky jsou ve 12:00, 14:00 a 16:00, přesné časy se dozvíte na pokladně
•vhodné pro rodiny s dětmi od 5 let

Odkaz: vida.cz/doprovodny-program/labodilny

Vloženo: 22. července 2018

VIDA! Roboti - 8.2., 9.2.

VIDA! science centrum, Křížkovského 12, Brno.
pátek 8. 2. 2019 (9:00–17:00)
Robotiáda – Soutěž pro přihlášené žáky a studenty, kterou si můžete užít i jako diváci. Pořadatelem Robotiády je Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu.
sobota 9. 2. 2019 (10.00–18.00)
Na páteční Robotiádu naváže Robosobota pro rodiny s dětmi.
Těšit se můžete na:
•ukázky robotů - Necháte se obsloužit robotem číšníkem? Viděli jste někdy OZOBota?
•trenažér formule F1
•robotické workshopy
•soutěžní disciplíny Robotiády, které budete moc vyzkoušet na vlastí kůži
•programování v MicroBit
•vyrábění vlastních robotů

Odkaz: vida.cz/doprovodny-program/roboti

Vloženo: 02. září 2018

Karneval pro nejmenší - únor 2019

Společenský sál radnice MČ Brno-střed (Dominikánská 2).

Odkaz: www.kaveeska.cz/

Vloženo: 09. září 2018

Hvězdárna v Brně: Nové představení v digitáriu Lucie:Tajemství padajících hvězd, Hvězdný cirkus, Blíže ke hvězdám- 13.2.- 17.2.

Od středy do neděle v 10:00 14:00 a 16:00 (některá představení jsou pro školy) Lucie: Tajemství padajících hvězd, v 18:00 (kromě čtvrtka)Hvězdný cirkus, v sobotu 20:00 Blíže ke hvězdám
Lucie: Tajemství padajících hvězd- Vhodné pro děti od 5 let. A co všechno zažijete? Lední medvěd Vladimír a tučňák James nejdříve podniknou vesmírnou cestu na palubě rakety Polaris, aby přišli na zoubek polární záři. Jako na potvoru je ale zasáhne meteorit, takže zcela neplánovaně havarují na úpatí staré pyramidy, kde se potkají s Lucií, všetečným kolibříkem.Právě Lucii ale vrtá hlavou legenda vysekaná v kameni o světlech na nebesích. Všem třem nezbývá, než se nalodit na opravenou raketu Polaris a vydat se nejdříve na Měsíc, pak do oblasti mezi Marsem a Jupiterem, kde se pohybuje celá řada malých planetek, aby nakonec přistáli na povrchu jedné z komet. Hypotézy, pozorování a analýzy jim umožní najít odpovědi na všechny otázky a samozřejmě se vrátit zpět na Zemi. Poněkud ztřeštěná podívaná pochází z dílny planetária St. Etienne. Namluvil Richard Genzer, Michal Suchánek a Klára Šumanová. Součástí představení je prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí. Hvězdný cirkus- V představení Hvězdný cirkus 3D se dozvíte, jak uvnitř hvězd vznikají jednotlivé chemické prvky. Zažijete explozi supernovy – jeden z nejdramatičtějších jevů v přírodě. A také se podíváte na zrození Sluneční soustavy i života na planetě Zemi. A až příště pozvednete své oči k noční obloze, už budete vědět, odkud se vzaly vaše atomy. My všichni totiž pocházíme z hvězd! Představení Hvězdný cirkus 3D pochází z dílny společnosti NSC Creative, české znění namluvili herci Městského divadla Brno. Součástí projekce je prohlídka Sluneční soustavy ve 3D. Představení jedinečného cirkusu se v brněnském digitálním šapitó opakují ve středu, pátek, sobotu a neděli v 18.00. Vhodné od 10 let. Promítá se v 3D (stereoskopické) i 2D (klasické) verzi v sále digitária. English audio available.

Odkaz: www.hvezdarna.cz

Vloženo: 27. října 2018

Valentýn v Zoo Brno- 14.2. 2019

Ve čtvrtek 14. února bude brněnská zoo patřit všem zamilovaným! A na návštěvníky toho čeká opravdu dost. Každý pár, který se přijde do Zoo Brno, obdrží na pokladně sladkou odměnu. Zároveň budou připravené dvě soutěže. Při té první bude možné hned u vstupu vyzvednout odpovědní arch a instrukce. Pro pravidelné návštěvníky nebude problém odpovědět na soutěžní otázky, pro ostatní bude výhodou, pokud se zúčastní valentýnských komentovaných setkání. Na tajném místě v areálu zoo bude umístěn odpovědní box, kam návštěvníci budou vhazovat své archy. Tajné místo lze odhalit velmi snadno – najde ho ten, kdo správně odpoví na otázky. A protože si speciální soutěž žádá speciální cenu, výherce si bude moci užít zamilovanou prohlídku pro dvě osoby, kterou jim zpestříme jízdou ve vozíku. Druhá soutěž se bude tradičně týkat valentýnské fotostěny.
Zamilovaná komentovaná setkání
13:30 – tygr sumaterský
14:00 – panda červená
14:30 - surikata

Odkaz: www.zoobrno.cz/calendar/akce/event-7524

Vloženo: 08. dubna 2017

Lamaodpoledne v Lamacentru na Hádech - 17.2., 24.2.2019 (každou neděli)

Vydejte se na odpolední výlet na Hády za exotickými zvířaty. Na severovýchodním okraji Brna, v lomu Džungle na Hádech, zřídila nezisková organizace chov lam alpak, které jsou klidnými a mírnými zvířaty vhodnými pro práci s dětmi a k lamaterapii. Při návštěvě malého stáda s průvodcem se tu dozvíte mnohé o těchto zvířatech a okolní přírodě. Zvířata lze nakrmit z ruky a pohladit. Od září do října je pro veřejnostotevřeno každou neděli 13–15 hod. Mimo tuto dobu pouze objednané skupiny od 15 osob. Vstupné: Dospělí 40 Kč, děti 20 Kč, krmení 20 Kč.

Odkaz: www.lamacentrum.cz

Vloženo: 24. června 2012

MANDRAGORA - MÁMO, TÁTO, POJĎTE SI ODPOČINOUT- 21.2.

Malý Ale Nezbytný Duševní Relax A Gramotnost Oddechu Rodičů Autistů – zahradně terapeutická odpoledne určená pro rodiče dětí s poruchami autistického spektra. (VĚTŠINOU) TŘETÍ ČTVRTEK V MĚSÍCI OD 16.30 DO 18 HODIN / PRACOVIŠTĚ KAMENNÁ, KAMENNÁ 20, BRNO. Určitě všichni víme, že péče o naše děti je důležitá, nezapomínejme však na to, že péče o naše vlastní psychické zdraví je jejím základem. Jednou z cest, jak se k psychické pohodě dostat je kontakt s přírodou i jejími produkty. Přijďte si vyzkoušet, že stačí i málo – zahrada, záhon, někdy i květináč. TERMÍNY PRO PRVNÍ POLOVINU ROKU 2019: 17. ledna 2019, 21. února 2019, 14. března 2019, 12. dubna 2019 (pátek), 16. května 2019. Zajištěna je i odborná asistence pro vaše děti, tu je potřeba domluvit zvlášť na PAS POINT. V případě zájmu se ozvěte na mail: oas(zavináč)apla-jm.cz nebo telefon 775 199 801. Na setkání s vámi se těší Zuzana, máma syna s AS.ÚČASTNICKÝ POPLATEK: zdarma KONTAKTNÍ OSOBA: Zuzana Galle, E: zuzana.galle(zavináč)lipka.cz, T: 776 662 688 Na akci je nutné se přihlásit předem – v případě zájmu se ozvěte kontaktní osobě

Odkaz: www.lipka.cz/soubory/pozvanka_mandragora_2019--f10884.pdf

Vloženo: 08. dubna 2018

Výroba designových masek - Closing festival Umělěckoprůmyslového muzea - 23.2.

23.2. 2019, 15:30 hodin, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14, Brno. Workshop pod vedením oděvního designéra Pavla Jevuly + hudebníka a kadeřníka Toma Holiče. Přijďte si vyrobit nevšední kostým inspirovaný tvorbou předních designérů s následnou přehlídkou masek s DJ Messer. Přijďte se rozloučit s Uměleckoprůmyslovým muzeem před jeho plánovanou rekonstrukcí!

Odkaz: www.moravska-galerie.cz

Vloženo: 30. prosince 2018

Senioři a děti aneb Babi, dědo, pojďte si hrát! - Jak se Kuky v noci nebál - 28.2.

Pro seniory s vnoučaty od 4 do 7 let připravujeme každý měsíc tematické setkání. Celý rok 2019 prožijeme s Kukym – plyšovou hračkou, kterou Ondrova maminka vyhodí a popeláři ji odvezou na skládku. Kuky ožije a snaží se dostat zpět domů. Cestou zažívá různá dobrodružství, objevuje krajinu i její obyvatele. Pojďte objevovat spolu s ním a pomoci Kukymu najít cestu domů. Co nás v roce 2019 čeká:
- 24. ledna – Jak se Kuky dostal na skládku
- 28. února – Jak se Kuky v noci nebál
- 28. března – Jak se Kuky setkal s lesními skřítky
- 25. dubna – Jak si Kuky prostřel v přírodě
- 23. května – Jak se Kuky nechtěl zmáčet
- 13. června – Jak Kuky hledal cestu
- 26. září – Jak Kukyho vylekala divoká zvěř
Scházíme se nepravidelně ve čtvrtky odpoledne na pracovišti Lipky Kamenná (Brno, Kamenná 20). Podmínkou účasti na těchto akcích je být babičkou nebo dědečkem a přivést s sebou alespoň jedno vnouče (nejlépe ve věku 4–8 let). Účastnický poplatek: 65 Kč/dítě (zaplatíte na místě), senioři zdarma. Na akci je nutné se přihlásit předem kontaktní osobě. Kontaktní osoba: Jana Dvořáčková, pracoviště Kamenná, Kamenná 20, 639 00 Brno, E. jana.dvorackova(at)lipka.cz, T: 543 420 824.

Odkaz: www.lipka.cz/seniori

Vloženo: 15. září 2018

Přednáška Pocity a emoce z pohledu montessori - 4.3.

Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. V pondělí 4.3. 2019 v 17:15 hodin Vás zveme na přednášku z cyklu Montessori ve výchově dítěte. Co se dozvíte? Emoce naše i našich dětí můžeme vnímat pozitivně i negativně a tomu odpovídají i naše reakce, které jsou často stresové. Pro zachování rovnováhy a zdraví je důležité okamžité a pravdivé vyjádření našich pocitů. Jak na to si popovídáte s lektorkou Hanou Mokrou. Cena: 200,-Kč. Přihlášky u Lenky Komárkové (e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz, telefon:732859257) nebo přímo na webových stránkách centra.

Odkaz: www.montessori-brno.cz/montessori-kurzy-programy/pro-rodice-a-nastavajici-rodice/montessori-ve-vychove-ditete/

Vloženo: 17. února 2018

Montessori program Školáci (pro děti 6-9 ) - 9.3., 27.4.

Od 9 do 12 h. Děti budou mít příležitost pracovat s konkrétním Montessori materiálem. Budeme se věnovat oblastem, ve kterých není dětem školní látka srozumitelná, nebo ji potřebují více procvičit. Skrze práci s Montessori pomůckou může u dětí dojít k vlastnímu poznání. Součástí programu je vždy nabídka společného projektového úkolu. Program je otevřen i dětem, které zahájí školní docházku v září 2018. Kde nás najdete: Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně Řečkovicích, Ječná 29a. Lektoři: Mgr. Jana Burešová- Montessori učitel 1.stupně ZŠ. Cena: 1200 kč/ pololetí nebo 300 Kč/1 vstup (počet 6-10 dětí).

Odkaz: www.montessori-brno.cz

Vloženo: 17. února 2019

Prohlídka výstavy a výtvarná dílna pro návštěvníky s dětmi - 10.3.

10.3. od 15:00 do 17:00. Muzeum romské kultury, Bratislavská 246/67, Brno. Věděli jste, že Andrej Pešta nebyl jen fotografem? Že rád vdechoval věcem nový život a stále něco tvořil? A čemu všemu že se to tedy věnoval? 🎨🖼️ To všechno spolu zjistíme na již poslední prohlídce výstavy a výtvarné dílně pro děti! Přijde zažít zábavné odpoledne, ze kterého si odnesete malovaný talíř nebo vlastní knihu. Vhodné pro děti od 3 let. Vstupné zdarma! Doprovodný program k výstavě Andrej Pešta: Mire sveti / Světy Andreje Pešty / 23. 3. 2018 - 10. 3. 2019

Odkaz: www.rommuz.cz/vystavy-a-jine-akce

Vloženo: 16. února 2019

Přednáška Komunikace se sourozenci- montessori doma - 18.3.

Montessori – vzdělávací rodinné centrum v Brně - Řečkovicích, Ječná 29a. V pondělí 18.3. 2018 v 17:15 hodin Vás zveme na přednášku z cyklu Montessori ve výchově dítěte.Na další z přednášek cyklu Montessori doma se zaměříme na komunikaci se sourozenci. V návaznosti na přednášku Komunikace s dětmi, rozšíříme komunikaci o další spoluhráče - o sourozence. Popíšeme si, jak komunikovat s více dětmi, obzvlášť pokud mají rozdílné povahy, a jak s nimi s nadhledem projít konfliktní situace, které doma nastávají. Lektorka: Hana Mokrá, cena: 200,-Kč. Přihlášky u Lenky Komárkové (e-mail: info(zavináč)montessori-brno.cz, telefon:732859257) nebo přímo na webových stránkách centra.

Odkaz: www.montessori-brno.cz/montessori-kurzy-programy/pro-rodice-a-nastavajici-rodice/montessori-doma-cyklus-prednasek/

Vloženo: 28. prosince 2018
OBR
ALMARA
Copyright © 2009 www.namaterskevbrne.cz | Všechna práva vyhrazena