Internetový portál Na mateřské v Brně
Připravujete se na mateřskou dovolenou nebo už jste na mateřské
a hledáte dětské koutky, obchody, bazary, školky, hlídání dětí atd?
Spoustu odkazů na toto téma najdete právě zde.

Kroužky pro kojence, batolata, děti a dospívající

Výtvarné a rukodělné kroužky

 • Tvořeníčko pro děti od 3 let – školička Happi kyds – Minská 4, Brno-Žabovřesky

  Milé maminky, máte dítko, které rádo kreslí, maluje, stříhá, lepí, skládá, modeluje a cokoli kreativně tvoří? U nás se může seznámit s různorodými výtvarnými technikami a materiály, učit se trpělivosti, či rozvinout jemnou motoriku, představivost a estetické cítění. Nejmladší děti si prostřednictvím Tvořeníčka upevňují např. znalost barev, tvarů, stavby postavy atd. Naše výrobky jsou přizpůsobeny ročnímu období a svátkům a děti čeká v každé lekci tematická pohádka, příběh, básnička či písnička. Děti si navíc společně s výrobkem/výrobky odnesou domů i zalaminovanou kartičku s textem nové písničky či básničky. K našim výtvorům používáme pastelky, voskovky, barvy a papíry různého druhu, lepidla, přírodní materiály, keramiku, sklo, samotvrdnoucí hmotu, vlnu, filc, drátky, očička, vatu, těstoviny a jiné. Více na našich stránkách. Těšíme se na vás i vaše děti :).

  Odkaz: www.happikyds.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Pohyblivý svátek – kurzy pro barevnější život

  Moravské náměstí 13, 602 00 Brno.Pohyblivý svátek nabízí výtvarné, rukodělné a vzdělávací kurzy a semináře pro dospělé i děti od 5 let. Maminky s dětmi u nás mohou využít volné dopolední bloky společného tvoření s dětmi, nebo samostatně s hlídáním menších capartů v dětském koutku. Pro školáky pořádáme odpolední kreativní kurzy. Podporujeme společnou tvorbu dětí s rodiči, protože chvíle aktivně strávené s dětmi patří k nezapomenutelným rodinným zážitkům a děti je nakonec ocení více než třeba návštěvu multiplexu .-) Domluvte se s přáteli a zrealizujte u nás kreativní dopoledne/odpoledne/víkend v kruhu známých tváří. Připravíme program pro vás i vaše děti, zajistíme občerstvení dle domluvy. Touto formou pro vás rádi připravíme i výjezdové akce mimo Brno - zajistíme ubytování, navrhneme program pro vás i vaše děti, pro mladší ratolesti nabízíme spolehlivé hlídání. Veškeré aktivity jsou plánované tak, aby si všichni účastníci zvládli nejen individuálně odpočinout, ale i strávit společnou část kreativním tvořením a užít si zábavu se svými blízkými. Nabízíme akce pro celou rodinu: Semináře a kurzy pro budoucí maminky a jejich partnery, společné tvoření pro maminky s malými dětmi, kreativní programy pro školáky (od 5 let) ,modelářské dílničky pro tatínky/dědečky s dětmi , kreativní kurzy pro seniory , doplňkové sportovní a relaxační aktivity .

  Odkaz: www.pohyblivysvatek.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Hrátky s malovátky (pro děti 3-6let)- výtvarný kroužek pro děti v Mateřském centru Doma

  Chrlické náměstí 2, Brno 643 00, +420 731 610 345. Lektorka: Mgr. Lucie Rovenská Termín konání kroužku: úterý 17:30-18:15 hod Cílem kurzu je umožnit dětem užít si výtvarný proces, radovat se z tvoření, objevovat různé techniky, materiály, zkrátka si u malování hrát. Budeme malovat, modelovat, lepit, skládat, zkrátka objevovat, co se může s “malovátky” dělat. Podpoříme tak v dětech jejich vlastní tvořivost a fantazii, zároveň jim pomůžeme trénovat jejich pozornost, a vytrvalost. Dítě si “malováním” rozvíjí smysl pro barevné spektrum, zlepšuje si jemnou motoriku, a tím i schopnost řeči. Trénuje fantazii, tvořivost, smyslové vnímání. Cena kroužku je 1300,- Kč za 13 setkání do konce června 2014. V ceně kroužku jsou zahrnuty náklady na výtvarný materiál.

  Odkaz: www.mcdoma.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 709 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Unikátní šití pro holčičky v Mateřském centru Loučka

  Mateřské centrum Loučka, Botanická 16, budova kina Art, 1. patro, 602 00 Brno. Úterý 16:30 - 17:30 pro děti od 10 let, lektor: Babka Skočovská - textilní výtvarnice a návrhářka divadelních kostýmů a krojů, Petra Loučková - lektor výtvarných aktivit. Kdy: říjen 2014 – květen 2015 úterý 16.30 – 17.30. Počet hodin: 30. Cena : 2 000,- při platbě 15 hodin, 3 500,- při platbě 30 hodin (v ceně je většina materiálů), maximální počet holčiček je 6 což umožní individuální přístup. V tomto kurzu se holčičky naučí: -šít v ruce i na stroji, -změřit postavu a klást střihy na látku. Vyrobíme například jednoduché tašky, vycpávané polštářky na hraní i na spaní , toaletní taštičky a pustíme se i do sukně či jiných jednodušších oděvů. Také věnujeme čas výběru látek přímo v obchodě s metráží s povídáním na co který materiál se hodí. Souběžně budeme také vyrábět drobné šperky a doplňky. Nakonec si uděláme závěrečnou přehlídku našich výrobků a pozveme i rodiče. Přihlášky prosím zasílejte na adresu petra.louckova(zavináč)centrum.cz podrobné informace získáte na telefonu 777 827781.

  Odkaz: www.vytvarnadilnaloucka.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 722 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Školička Happi kyds – Minská 4, Brno-Žabovřesky

  Naše dopolední školička nabízí pravidelnou, nepravidelnou i jednorázovou profesionální péči o děti od 2 let s bohatým programem. V odpoledních hodinách u nás probíhají rozmanité kurzy a kroužky pro školkáčky i školáky (angličtina, tvořeníčko, veselé pokusy pro malé vědce, kroužek předškoláka, háčkování, quilling, footbag freestyle) Více na našich stránkách. Těšíme se na Vás i Vaše děti :).

  Odkaz: www.happikyds.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • YMCA Brno

  Adresa: Kounicova 3, Brno Tel., fax: +420 541 215 533.
  Tvoření se Sabišou
  Pro koho je kurz určený? 3. – 7. třída, pro holky i kluky.
  Cena: 990,-/pololetí , v ceně zahrnuty různé pomůcky/materiál – dítě si odnáší hotový výrobek domů, nebo po dohodě ponecháváme v Ymce na závěrečnou výstavu.
  Lektor: Ing.Bc. Sabina Nolčová – Sabiša
  Tématické kreativní tvoření: podzim : listy + Helloween zima : vánoční dekorace + ozdoby jaro : květiny + velikonoce léto : sluníčko + závěrečné zakončení.
  Průběžné tvoření: šperky, dekorace domů, výrobky pro radost Používáné techniky: šití, vyšívání, lepení, skládání, troška malování a kreslení.
  Papírový svět se Zuzkou kdy: každý čtvrtek od 15.00 do 17.00
  Pro koho je kurz určený? 5. – 9. třída, pro holky i kluky.
  Cena: 990,-/pololetí , v ceně zahrnuty různé pomůcky/materiál – dítě si odnáší hotový výrobek domů, nebo po dohodě ponecháváme v Ymce na závěrečnou výstavu Lektor: Zuzana Václavíková, Na co se můžete těšit v kurzu? přáníčka z papíru – cardmaking, zdobení fotek – scrapbooking, tvoření a zdobení krabiček na drobné dárky, pletení z papíru – vánoční ozdoby – hvězdičky, stromeček, věnec, ozdoby na věnec – z papíru, z filcu a další. filc – zvířátka, kytičky (ozdoby na čelenky a sponky apod.) candy bag – obal na mobil decoupage – ubrousková technika (zdobení kamínků, hrnečků atd.) Používané techniky: embossing, quilling, tea bag folding, iris folding, kanzashi, decoupage

  Odkaz: www.ymcabrno.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 724 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Klub maminek Salesianskeho strediska mladeze v Brne-Zabovreskach

  nabizi cviceni, vytvarne hratky, hudebni klub, anglictinu pro rodice s detmi, volne dopoledni hrani pro nejmensi, pohadkove dopoledne atd. Krouzky se konaji v Salesianskem stredisku mladeze, Foerstrova 2, Brno-Zabovresky, tf. 541 213 110

  Odkaz: brno.sdb.cz/stredisko/aktivity/klub-maminek

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Ma-Mi klub Hanky Kišové

  Ma-Mi klub Hanky Kišové nabízí v centru Brna na ulici Hlinky 112 v budově PALACE HLINKY: Cvičení rodičů s dětmi do 3 let, výtvarné tvoření rodičů s dětmi do 3 let , angličtinu pro rodiče s dětmi od 3 do 5 let (dle materiálu Oxford University Press), angličtinu pro rodiče s dětmi (ve věku 2-4 roky) s jednoduchým tvořením,, hlídání dětí. Kontakt: e-mail:cvicimesdetmi(zavináč)seznam.cz, Tel: 731 816 483

  Odkaz: www.mimino-batole.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 721 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Vzdělávací centrum CREATIS

  Botanická 13(prostory CVČ Botanka), Brno-střed 60200, Nabízí dlouhodobé kurzy pro děti a mládež : tvůrčí keramika, artefiletické dílny(prolínání výtvarné a dramatické výchovy s důrazem na sociálně osobnostní rozvoj),výtvarné dílny aj. Pro rodiče s dětmi od 2,5 roku nově kurz Muzikohraní (muzikoterapie),výtvarné a keramické kurzy . Pro nastávající maminky pořádají nově kurz Relaxační muzikoterapie pro těhotné a řadu další dlouhodobých i krátkodobých kurzů a workshopů pro dospělé a vzdělávací kurzy pro odbornou a širokou veřejnost. Info na www.creatis.cz, e-mail:creatis@seznam.cz, tel.775641097

  Odkaz: www.creatis.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Hravé malování

  Malování rozvíjí jemnou motoriku, propojuje pravou a levou mozkovou hemisféru, přirozeně učí děti poznávat barvy. Dochází také k somato-emotivnímu uvolnění. Posiluje se vazba s rodičem aktivním trávením společného času. Důležité je i zkoumání vlastního těla, přijetí tělesného schématu, navození pozitivních pocitů. Ve skupině se odehrávají první sociální zkušenosti. Hravé malování bylo v pořadu Sama doma v České televizi dne 22.2. Malování je vhodné pro děti od jednoho roku. Maximální počet dětí ve skupince je 6. V ceně je možnost využití relaxačního bazénku. V kurzech se využívají prstové barvy. Hravé malování probíhá na Městském plaveckém stadiónu za Lužánkami.Kontakt: Gábina Melkovičová, tel: +420 777165690 , gabina(zavináč)bluespiral.cz .

  Odkaz: www.bluespiral.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Pohádkové tvoření, Čarohraní - výtvarný kroužek,Baby atelier - výtvarný kroužek pro nejmenší v Mateřském centru Loučka

  Mateřské centrum Loučka, Botanická 16, budova kina Art, 1. patro, 602 00 Brno. Úterý 9:30 - 10:30 Pohádkové tvoření - výtvarný kroužek na motivy pohádekpro děti od 1,5 roku, lektor: Mgr. Klára Čechová - speciální pedagog, učitel výtvarné výchovy. Čtvrtek 16:30 - 17:30 Čarohraní - výtvarný kroužek pro děti od 3 let, lektor: Petra Loučková - lektor výtvarných aktivit. Pátek 9:30 - 10:30 Baby atelier - výtvarný kroužek pro nejmenší pro děti od 1,5 roku, lektor: MgA. Klára Kleinerová - lektor výtvarných aktivit, kvalifikovaný pedagog.

  Odkaz: www.vytvarnadilnaloucka.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Filiánek, z.s.

  Nabízí pro děti Baletní školu Filiánek, Baletní školku Filiánek, příměstské tábory, výukové programy pro mateřské školy, vzdělávací kurzy pro dospělé i programy pro seniory. Najdete nás na Antonínská ul 18 v Brně. http://www.filianek.cz , http://www.skolka-filianek.cz, http://www.balet-filianek.cz

  Odkaz: www.filianek.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 723 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Dětský klub Medlánci

  Hudcova 239/7, 621 00 Brno, číslo: 607 185 537, medlanci(zavináč)gmail.com, http://www.medlanci.cz/ Občanské sdružení Dětský klub „ Medlánci“ slouží jako centrum, kde si mohou děti a rodiče na rodičovské dovolené najít nové přátele, smysluplně trávit volný čas a v neposlední řadě se vzdělávat, vyměňovat si cenné zkušenosti, ale také zapojit se do společenského života a vyhnout se tak problémům, které rodiče na rodičovské dovolené občas provázejí – pocity odcizení, izolace. Programová náplň: 1)Klubík Rosnička – pobyt dětí bez rodičů (každý všední den od 8:30 – 12:30) 2)Klubíky pro děti s rodiči – cílem je, aby se rodiče a děti měli možnost blíže seznámit, pohrát si, zacvičit a získat tak sociální vazby přímo v místě svého bydliště. 3)Kroužky a další volnočasové aktivity pro děti a dospělé – např. výtvarné dílny, zpívánky, ozdravné pobyty, závody, mikulášské besídky apod.

  Odkaz: www.medlanci.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 728 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Centrum tvořivosti

  s dílnou na adrese Kudelova 8 (SPŠ stavební) nabízí následující výtvarné kroužky a kroužky keramiky: 1) Tlapičky - výtvarná výchova pro rodiče a děti od cca 2,5 roku 2) Paletka - výtvarka a keramiky pro předškoláky 3) Barvičky - výtvarka pro děti (I. stupeň ZŠ) 4) Šikulky - Podvečerní tvořivá dílna pro děti na II. stupni ZŠ. Hlavní náplní jsou nové a zajímavé nápady na šperky, korálky, brože, spony, hodinky ... 5) Keramika pro děti - z I. a II. stupně ZŠ a další

  Odkaz: www.cetvor.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 724 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Základní umělecká škola Františka Jílka

  Vídeňská 52, 639 00 Brno-střed Obory: Hudební, výtvarný, taneční, literárně-dramatický

  Odkaz: www.zusjilka.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Základní umělecká škola Jaroslava Kvapila, Brno, tř. Kpt. Jaroše 24

  - obory: hudební, taneční, literárně-dramatický, výtvarný - pro děti od 5 let

  Odkaz: www.zusjk.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Občanské sdružení Příliv pro rodinu

  Brno-Lesná, Dusíkova 5 nabízí hlídání dětí od 2 do 5 let od pondělí do pátku od 7,30 do 16,30 hod. ve dvou třídách s maximální kapacitou 13 dětí, dále možnost setkávání rodičů s dětmi ve společenské místnosti (něco jako mateřské centrum), programy pro děti i maminky od 2 let - Šikulíci s rodiči (výtvarný kroužek pro rodiče a děti od 2 do 3 let, který je prokládaný hrátkami a cvičením), Velcí šikulíci (výtvarný kroužek pro děti od 3 do 5 let v odpoledních hodinách), Chytré hlavičky (pro předškoláky), Šikulové ( výtvarný kroužek pro děti od 6 do 10 let). Dále nabízí Dietka klub - klub pro rodiče dětí s individuální stravou pod vedením dietní sestry.Dietní sestra Hanka Plachecká se ráda podělí o své zkušenosti a jednou měsíčně Vás zve do klubu Dietka vyměnit si recepty, podiskutovat nad odbornými informacemi, sestavit jdelníček v kombinaci diety i pro děti zdravé (sourozence).

  Odkaz: priliv.webnode.cz/aktivity/krouzky/

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.92/5) - hodnoceno 742 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Centrum volného času Mateřídouška, Brno-Řečkovice

  Gromešova 1, Brno-Řečkovice. Kontakty: Ing. Karla Psotová, ◦tel.: 732 325 457, Mgr. Daniela Pospíšilová, tel.: 739 283 230. Klub Rákosníček pro děti ve věku od 2 do 5 let s programem v dopoledních i odpoledních hodinách. Dále nabízí kroužky pro rodiče s dětmi - jednoduché pohybové hry, písničky , říkadla, cvičení na nářadí, keramika.

  Odkaz: www.ddmhelceletova.cz/materidouska/

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Klub Pastelka o.s.

  nám. Karla IV. 4, Brno-Líšeň, klub navíc nabízí cvičení pro ženy po porodu, keramiku pro maminky s dětmi od 2 do 6 let, cvičení s kojenci a batolaty, kroužky pro maminky a miminka, předškoláky i školáky, např. rytmohrátky pro děti od 5 let webové stránky: www.pastelka.net,e-mail: info@pastelka.net

  Odkaz: www.pastelka.net

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Centrum volného času Lužánky

  nabízí výtvarný kroužek pro děti 3-5 let, dále kroužky pro starší děti

  Odkaz: www.luzanky.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Základní umělecká škola PhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48

  Škola nabízí přípravnou hudební výchovu pro děti od 5 let, výuku hry na hudební nástroje, přípravnou výtvarnou výchovu pro děti od 5 let, základní studium I. a II.stupně ve výtvarném oboru, přípravnou taneční výchovu pro děti od 5 let, studium tanečního oboru.

  Odkaz: www.zus-brno.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Dílna Ořech

  Tolarova 22, Ořechov u Brna,výtvarné kroužky pro malé děti i maminky s dětmi na mateřské dovolené, keramika, zdarma pro děti ze zdravotním postižením. Bno, Brno - venkov.

  Odkaz: www.dilnaorech.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Základní umělecká škola, Brno, Veveří

  Adresa: Veveří 133, , 616 00 Brno-Žabovřesky Obory: tanec, hudba, divadlo, malba Přípravky pro děti od 5 let.

  Odkaz: www.zusveveri.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 704 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Centrum volného času Botanka

  Botanická 13, Brno, výtvárná dílna pro děti od 4 do 6 let, keramika maminek s dětmi (od 2 let ) na ZŠ Bakalovo nábř. kontakt: tel.: 541 238 664, 606 705 321

  Odkaz: www.botanka.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Výtvarná dílna Matilda

  Dílna se nachází Jiráskově 47 (blízko ul. Veveří) ve středu Brna. Nabízí kurzy kermaiky pro předškoláky a samozřejmě i pro starší a spoustu dalších kurzů : - textilní ateliér netradičních technik - decoupage, kaligrafie, šperky s Rooyou - tkaní, Dílna Duhový skřítek-práce s vlnou - mozaika, tiffany, fusing, vinuté perle - košíkaření z pedigu s dílnou Magrátou - drátovací škola, smaltovací dílna

  Odkaz: www.artkeramika.cz/jankuj/

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 709 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Základní umělecká škola, Brno, Charbulova 84

  - obory: hudební, výtvarný, literárně-dramatický, taneční - pro děti od 5 let - e-mail: zus.charbulova@bm.orgman.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
 • Centrum volného času Jabloňka

  Kroftova 64, Brno-Žabovřesky, tel. 549 216 248, webové stránky: www.ddmhelceletova.cz, hraní , povídání, tvoření, cvičení v klubu maminek a dětí od 2 let

  Odkaz: www.ddmhelceletova.cz

  hodnoceni webuhodnoceni webu (2.91/5) - hodnoceno 703 ×
  Ohodnoťte tento web Napsali jste o webu
   
Jana Zehnulová
e-mail: zehnul@seznam.cz

Reklama:

Mini?atn?k.cz ? levn? d?tsk? oble?en? a kvalitn? 
oble?en? pro kojence.

OBR
ALMARA
Copyright © 2009 www.namaterskevbrne.cz | Všechna práva vyhrazena